wtorek, 3 lutego 2015

Sposób na pozbycie się nadmiaru śniegu

Sposób na pozbycie się nadmiaru śniegu


Autor: Paweł Gniadek


Oprócz specjalnych maszyn do odśnieżania, wykorzystujących ropę do swojego działania, istnieją inne tańsze rozwiązania do odśnieżania swoich podjazdów czy wjazdów. Są to maty grzejne, coraz częściej wykorzystywane w domach jednorodzinnych, parkingach oraz innych miejscach.


Jeśli masz problem ze zlodowaciałym wjazdem do garażu, znajdziesz tu rozwiązanie. Jeszcze nie dawno nie było żadnych urządzeń pomocnych przy odśnieżaniu. Każdy z nas musiał mieć odpowiednio przygotowaną łopatę do śniegu i musiał sam odśnieżać sobie plac, czy podjazd. Duży problem pojawiał się w momencie, gdy spadło dużo śniegu, lub temperatura wzrosła do okolic zera przy dużej ilości śniegu. Wtedy zlodowaciały śnieg był bardzo ciężki i trzeba było mieć sporo siły i porządne zdrowie, żeby go usunąć.

Dziś mamy do dyspozycji sporo innych urządzeń pomocnych przy odśnieżaniu. Można zastosować specjalne maszyny do odśnieżania z silnikiem na benzynę lub mini traktorki. Wszystko w zależności od powierzchni, które musimy odśnieżać. Dla małych domów jednorodzinnych jest inne rozwiązanie. Są nim maty grzewcze. Mata grzejna jest zrobiona z siatki przeplatanej cienkim przewodem grzewczym osiągającym wysoką temperaturę w momencie podłączenia do sieci. Maty instaluje się pod płytkami lub cienką warstwą kleju lub wylewki. Do dyspozycji mamy kilka wielkości mat, od 3 do 25 metrów kwadratowych. Szerokość każdej maty to pół metra. Dzięki takiej rozpiętości wymiarów możemy zawsze dobrać matę odpowiednią dla siebie.

Efektem działania takiej maty jest czyste podłoże. Musimy jednak pamiętać, że przy bardzo niskich temperaturach, mata powinna być włączona późnym wieczorem. Zamiast wydawać kilka tysięcy złotych na specjalne maszyny do odśnieżania, właściciele domów jednorodzinnych mogą wydać kilka stówek i kupić maty. Jest to zdecydowanie dużo lepsze rozwiązanie, tańsze i wygodniejsze. Dzięki temu nie będzie trzeba stać codziennie z łopatą i odśnieżać sobie podjazd.


Paweł

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz