środa, 4 lutego 2015

Jak można ogrzać dom naprawdę tanio?

Jak można ogrzać dom naprawdę tanio?


Autor: wioldar


Wybuduj dom swoich marzeń - czyli taki dom, który mało kosztuje w użytkowaniu codziennym. Teraz nowoczesne i sprawdzone technologie z zachodu także możesz zamontować u siebie w domu.


Każda osoba budująca dom ma określone cele, style, oczekiwania… W tych kwestiach opinie mogą bardzo odbiegać od siebie… Jednak każdy inwestor po budowie domu, chciałby, aby jego wymarzony dom był tani w eksploatacji. Czy jest to możliwe, aby ogrzewać dom naprawdę tanio?

Sektor budownictwa w ostatnich latach w Polsce przeżywa „drugą młodość” coraz więcej ludzi decyduje się na budowę własnego domu. Abyśmy mogli cieszyć się tanią eksploatacją naszego lokum musimy zainwestować w nową technologię.

Jedną z takich jest pompa ciepła, a drugą wentylacja mechaniczna. To dzięki tym urządzeniom zaoszczędzimy dużo pieniędzy na ogrzewaniu. Pompa ciepła działa w ten sposób, że kolektor dolnego źródła pozyskiwania energii pobiera energię zgromadzoną np. w ziemi, w wodzie w powietrzu i oddaje ją do pompy ciepła, a ta z kolei przekształca ją w energie cieplną. Urządzenie to dzięki swojej konstrukcji pobiera 1kW energii elektrycznej i z niej jest w stanie wyprodukować ok. 4kW energii. Łatwo można zauważyć, że daje to nam ogromną przewagę nad ogrzewaniem tradycyjnym np. węglem, gazem, peletem itp.

Wentylacja mechaniczna inaczej zwana rekuperacją zapewnia nam ciągłość dostawy świeżego powietrza, bez konieczności wywalania zużytego powietrza poprzez kratki kominowe itp. Sercem układu jest rekuperator, dzięki któremu następuje odzysk ciepła z powietrza wywiewanego z domu.


wioldar

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

6 komentarzy:

 1. Aby dobrze i tanio ogrzać dom powinniśmy zastosować dużą liczbe wełny mineralnej. Dzieki niej mamy duze szanse aby zacząć budowę domu energooszczędnego i niechybnie ją ukończyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawiłem tanio mieszkanie i efekt jest niezły.

  OdpowiedzUsuń
 3. ZTanią metodą ogrzewania jest kominek.
  Zapraszam na moją stronę

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do wentylacji, to warto mieć mechaniczną, jest droższa w instalacji ale będzie działała, a z grawitacyjną bywa różnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Temperatura w domu zależy także od tego jaki system dociepleń domów jest u nas zastosowany. Jeżeli mamy dobrze ocieplony budynek styropianem to zmienia się także dość wyraźnie temperatura w pomieszczeniach podczas zimy.

  OdpowiedzUsuń