środa, 4 lutego 2015

Dachówka ceramiczna

Dachówka Ceramiczna


Autor: PiVi


Obecnie rynek oferuje wiele materiałów na dach. Mamy do wyboru naturalne pokrycia - takie jak dachówka ceramiczna czy też łupek lub gont drewniany oraz nowoczesne blachy dachówkopodobne i materiały oparte na papach. Jakie zalety ma dachówka ceramiczna ? Co powoduje, że wciąż jest ona najbardziej popularna ?


Nadal jednym ze zdecydowanie najpopularniejszych materiałów używanych do pokryć dachowych prócz oczywiście blachodachówki jest klasyczna dachówka ceramiczna. Jest to materiał nadający się do krycia każdego rodzaju dachu bez względu na jego konstrukcję i kształt. Obecna technologia umożliwia produkcję w wielu kształtach, rozmiarach oraz kolorach. Oznacza to, że dach z dachówki wcale nie musi być w klasycznym kolorze ceglastym - barwa może zostać wybrana praktycznie dowolnie przez klienta. Dzięki temu nasze dachy nie są jednostajne i nudne.

Dachówki z racji materiału z którego są wykonane cechują się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych. Nie trzeba też dodawać, że tak samo koszt tego materiału jest zdecydowanie niższy niż w przypadku innych naturalnych pokryć (gont czy też strzecha) co też skłania niejednego klienta do tego aby właśnie taki materiał wybrać. Decydując się na dachówki ceramiczne klient otrzymuje przede wszystkim bardzo solidne pokrycie dachu, które służyć będzie przez wiele lat nie wymagając kosztownych napraw. Panująca na rynku konkurencja wymusza na producentach odpowiednią kontrolę jakościową produktu i obniżanie kosztów produkcji. To też przyczynia się do ciągle utrzymującej się popularności dachówki ceramicznej jako tego "prawdziwego" i "jedynego" pokrycia dachowego.

Nie zapominajmy, że koszt dachu to nie tylko pokrycie dachowe - w tym przypadku dachówka - ale też koszt robocizny i elementów dodatkowych - obróbek blacharskich, akcesoriów dekarskich oraz oczywiście okien dachowych. Wszystkie te koszty powodują, że klienci coraz chętniej wybierają nieco droższą od blachodachówek dachówkę ceramiczną. - w końcu koszt dachówki to jedynie składowa inwestycji nazywanej "dachem" i warto zrobić go raz.. i dobrze.... Bo prawdziwy dach - to właśnie dachówka ceramiczna.


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

2 komentarze:

  1. Dachówka cermiczna to dobre rozwiązanie. Moja rodzina korzysta z niej od lat i udało nam się z jej pomocą wybudować nowoczesny dom.

    OdpowiedzUsuń
  2. My ostatnio robiliśmy wymianę dachu i też takie dachóweczki na niego trafiły: )
    Polecam!

    OdpowiedzUsuń