czwartek, 19 listopada 2015

Detale, a jak ważne – rynny, parapety, bramy

Detale, a jak ważne – rynny, parapety, bramy


Autor: Tomasz Zieracki


Ściany, ganek, dach to jeszcze nie cały dom. Główne części składowe to nie wszystko, aby móc w nim zamieszkać. Tutaj dodatkowo liczą się innego rodzaju detale, z pozoru nie tak ważne, ale w rzeczywistości niezbędne, aby mieszkać wygodnie.


Solidna brama to podstawa

W przypadku bram garażowych jest w czym przebierać, ponieważ do dyspozycji są zarówno bramy segmentowe, jak i uchylne – różnią się sposobem zamykana. Są dostępne w najróżniejszych kolorach i robione na wymiar. Warto postawić na jakość i kupić solidny i markowy model. Dodatkowo też bramy mogą być wyposażone w praktyczne napędy. Wtedy wystarczy tylko przycisk na pilocie, aby od razu otworzyć bramę garażową i nie musieć wychodzić z samochodu w tym celu Analogicznie istnieje możliwość montażu napędów na bramach wjazdowych.

Eleganckie parapety do domu

Do dyspozycji w sklepach ma się szeroką gamę parapetów zewnętrznych i wewnętrznych. Na zewnątrz największym powodzeniem cieszą się te aluminiowe i stalowe, ale warto wybierać te grubsze i pamiętać o tym, że podczas deszczu mogą hałasować. Alternatywą są parapety w formie płytek, które lepiej tłumią uderzenia kropel deszczu. Gdy chodzi o wzornictwo, to tutaj parapet może być indywidualnie dopasowany do wyglądu budynku – dostępne są one w pełnej palecie kolorów, dodatkowo także jako wykończone podobnie do drewna naturalnego.

Parapety wewnętrzne to także najróżniejsze modele. Tutaj najtańszym rozwiązaniem są te wykonane z PCV – są dostępne w różnych kolorach, są łatwe w montażu, sztywne, odporne na zarysowania. Gdy szuka się jednak czegoś bardziej efektowego, można zamówić parapety granitowe, marmurowe czy z konglomeratów. Chociaż są droższe, to zdecydowanie zasługują na uwagę ze względu na swój wygląd i wytrzymałość.

Rynny – jaki model wybrać?

Na koniec chcemy wspomnieć jeszcze o rynnach. Tutaj też często wybierane są modele najtańsze, które nie zawsze wyróżniają się oczekiwaną trwałością. Rynny ze zbyt cienkiego PCV mogą być łatwo uszkodzone, na przykład przez grad. Najlepiej zdecydować się na modele z grubszego tworzywa lub z metali, na przykład powlekanych, które są w znacznie bardziej odporne na korozję i przy tym wyglądają efektownie.

Bramy, rynny czy parapety wydają się zakupem niezbyt skomplikowanym, ale także i tutaj warto poświęcić swój czas na przeanalizowanie dostępnych modeli i zakupienie tych wyróżniających się jakością i funkcjonalnością.


Artykuł powstał, dzięki współpracy z właścicielami strony www.acero.info.pl.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz