czwartek, 19 listopada 2015

Wybór firmy budowlanej w województwie pomorskim?

Wybór firmy budowlanej w województwie pomorskim?


Autor: Ariel Cherek


Rynek firm budowlanych w Polsce jest bardzo rozległy. Nawet w najmniejszych miastach działa po kilkanaście jednostek oferujących remonty i stawianie budynków. Ten tekst jest kierowany do czytelników w województwie pomorskim, a więc skąd i jak wybrać stosowną firmę?


Załóżmy, że mamy na celu zbudowanie nowego domu jednorodzinnego od zupełnych podstaw - istnieje tylko działka uzbrojona we wszystkie istotne media. Trzeba tu zauważyć, że w obrębie jednego województwa odległości nie mają większego znaczenia. W obecnych, mobilnych czasach każda firma obsługuje wiele miejsc w promieniu 100-200 kilometrów, a więc mamy pełną dowolność co do lokalizacji poszukiwanego zakładu. Warto więc przejrzeć wszystkie usługi budowlane w województwie pomorskim dostępne na portalach ogłoszeniowych w internecie, ponieważ to da już pewien wstępny pogląd na rynek w województwie nad Morzem Bałtyckim. Po uzyskaniu początkowego spojrzenia można przystąpić do konkretów. A te są proste - liczy się oczywiście jakość oferowanych usług. Co z tego, że dana firma jest tania, jak pracownicy nie będą wiedzieli co robią? Co z tego, że dostaniemy szybko wykonaną pracę, jak w kadrze nie będzie ani jednego fachowca i po kilku latach wyjdzie, że wiele rzeczy trzeba na nowo robić? Dlatego najważniejsze jest wyłuskanie wiadomości na temat poziomu usług takiej firmy. Jest to szczególnie ważne w takiej branży jak budowa domów pomorskie, ponieważ tutaj mamy do czynienia z inwestycją drogą i długoterminową. Przeciętne wynagrodzenie ekipy, która postawi domek od podstaw często przekracza 100 000 zł. Co jeśli okaże się, że drugie tyle trzeba wyłożyć na poprawianie błędów pierwszej ekipy? Oczywiście nie można do tego dopuścić. Już pomijając fakt, że przez pierwszy okres przecież planujemy mieszkać w tym budynku, a więc liczą się każde najmniejsze błędy - nawet niedociągnięcia w izolacji czy uszczelnieniu okien rodzą problemy związane z okresem zimowym, niższą temperaturą w niektórych pomieszczaniach i tak dalej.

Skąd wziąć informacje na temat jakości usług danej firmy budowlanej?
domSłowo klucz: referencje. Najlepiej pochodzić po znajomych, zapytać się czy nie mają znajomych, którzy budowali się. Najczęściej każdy zna kilka osób, które miały w jakiś sposób do czynienia z lokalnymi zakładami budowlanymi. To w zupełności wystarcza już na sformowanie przynajmniej "czarnej listy" firm, których należy unikać. Zazwyczaj pozwala też na wybranie tej jednej, najbardziej odpowiadającej pod względem jakościowym i cenowym. Po dokonaniu wyboru i decyzji pozostaje kontakt z firmą. Tutaj warto zauważyć, że są one dość często obłożone pracami na długie terminy - czasem trzeba będzie poczekać aż rozpoczną pracę dla naszego zlecenia. Taki jednak jest urok fachowych firm budowlanych.


Artykuł opracowany przez Didbud - usługi budowlane pomorskie

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza