czwartek, 19 listopada 2015

Kratki ściekowe – jak wybrać te najlepsze

Kratki ściekowe – jak wybrać te najlepsze


Autor: kratki


Prowadzisz zakład przemysłowy? Twój system odwodnienia nie działa tak, jak powinien? Powinieneś zatem postawić na kratki ściekowe! Nie wiesz, jak wybrać odpowiednie? Poniższy artykuł wyjaśni Ci zasady i reguły stosowane podczas wyboru. A Ty wreszcie będziesz miał spokojną głowę.


Kratki ściekowe to niezwykle ważne elementy systemu odwodnienia. Odpowiadają one za zbieranie wody oraz nieczystości z powierzchni podłogi i odprowadzanie ich do kanalizacji. Są swego rodzaju łącznikiem, którego niezawodne działanie warunkuje poprawne funkcjonowanie całego systemu odwodnienia. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na kryteria wyboru kratek ściekowych. Pamiętajmy, że każdy zakład jest nieco inny, a więc i system odwodnienia musi być dostosowany do jego potrzeb.

W tym miejscu pojawia się pytanie: jakie kryteria zastosować podczas wyboru kratek ściekowych? W pierwszej kolejności powinniśmy określić kilka parametrów, dzięki którym wybór będzie łatwiejszy i bardziej trafny. Pierwszą wartością, jaką powinniśmy poznać, jest ilość wody, jaka będzie odprowadzana przez pojedynczy wpust w jednostce czasu. Na podstawie określonej wartości będziemy w stanie wybrać idealną średnicę odpływu, a także rozmiar części górnej wpustu. Kolejnym parametrem, z którym musimy się zmierzyć, będzie ilość części stałych odprowadzana przez wpust w jednostce czasu. Znając tę wartość, bez trudu uda nam się wybrać właściwą wielkość kosza osadczego. Na końcu potrzebny nam będzie jeszcze jeden parametr – chodzi o klasy obciążenia. Musimy dosyć precyzyjnie określić, jakie siły będą oddziaływać na wpust (ruch pieszy, ciężkie samochody etc.). Dzięki temu dokonamy wyboru kratek ściekowych o odpowiedniej wytrzymałości.

Czy to już wszystko, co powinniśmy wiedzieć? Jest jeszcze kilka praktycznych porad, które również mogą się bardzo przydać. Wybierając kratki ściekowe do naszego zakładu, powinniśmy także zwrócić uwagę na prostotę konstrukcji oraz łatwość montażu. Te dwie cechy w znaczący sposób wpłyną na koszty związane z instalacją kratek oraz ich okresową konserwacją. Skoro musimy już wydawać pieniądze na te dwie sprawy, to postarajmy się, aby koszty były jak najniższe.

Kratki ściekowe to nie jedyny, ale za to szalenie ważny element systemu odwodnienia. Ich wybór ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego systemu. Warto zatem dokładnie przeanalizować poszczególne warianty i wybrać optymalne rozwiązanie dla siebie!


Kratki ściekowe – przeczytaj więcej informacji

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza