czwartek, 19 listopada 2015

Putzmeister: pompa Mixokret medalistą Budmy

Putzmeister: pompa Mixokret medalistą Budmy


Autor: ilenio


Zbliżają się poznańskie targi budowlane Budma. Zgodnie z tradycją MTP laureaci złotych medali zostali ogłoszeni z wyprzedzeniem. Wśród nich jest pompa do jastrychu Putzmeister Mixokret M740 NEW Generation. Jak można się dowiedzieć z oficjalnej strony Budmy, wyróżnienie dla Mixokreta zbiegło się w czasie z jego światową premierą.


Putzmeister jest pochodzącą z Niemiec marką sprzętu do betonu, jastrychu i tynkowania, słynącą przede wszystkim z pomp do betonu i innych zapraw. Jej historia sięga 1958 r. Od 2012 r. należy do chińskiej Sany Group.

Maszyny Putzmeister brały udział w niejednym wielkim przedsięwzięciu budowlanym, np. budowie wieży telewizyjnej Europaturm we Frankfurcie i wieży Burdż Chalifa w Dubaju, ustanawiając przy tym rekordy wysokości pompowania betonu (odpowiednio 310 i 606 m). Pompy Putzmeister były wykorzystywane także przy likwidowaniu skutków awarii elektrowni atomowych w Czarnobylu i Fukuszimie. Służyły tam do budowy tzw. sarkofagów, czyli betonowych powłok zabezpieczających przed promieniowaniem.

Mixokret M740 NEW Generation jest przenośnikiem (pompą) do jastrychu, czyli wylewki do posadzek. Może transportować także beton drobnoziarnisty, piasek lub drobny żwir. Przenośnik jest napędzany przez silnik Diesla o mocy 31,5 kW. Ciśnienie tłoczenia wynosi 7 bar. Sama pompa nie jest duża: waży 1,45 tony i ma wymiary 454x150x150 cm. Znajduje zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie nie opłaca się użycie pomp nabudowanych na ciężarówkach, lecz nadaje się także do użytku na dużych placach budowy. Ma przy tym formę dwukołowej przyczepki, co jeszcze bardziej ułatwia transport.

Prezentowana obecnie pompa jest czwartą, zaprojektowaną na nowo generacją Mixokreta. Wprowadzone w niej zmiany to nowy kompresor i system wentylacji, który zwiększa zakres możliwych temperatur pracy o ponad 15%. Jury Międzynarodowych Targów Poznańskich doceniło w niej także wzrost wydajności i ergonomiczną koncepcję obsługi.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma to wystawa poświęcona materiałom budowlanym i wykończeniowym, sprzętowi i usługom budowlanym. W tym roku odbędzie się w dniach 11-14 marca.


machineryzone.pl

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

2 komentarze:

  1. Na targach zawsze można znaleźć kilka ciekawych rozwiązań i pomysłów. Zwłaszcza podczas wykładów, przedstawiających nowinki z dziedziny. Warto odwiedzać takie wydarzenia regularnie, bo można z nich naprawdę dużo wynieść.

    OdpowiedzUsuń