czwartek, 19 listopada 2015

Kilka powodów, aby zamawiać makiety

Kilka powodów, aby zamawiać makiety


Autor: Beata Jasińska


Budowa makiet to bardzo specjalistyczne i wymagające zajęcie, w którym doświadczenie zbierane na przestrzeni lat oraz rzetelność w wykonaniu przekładają się na budowanie wizerunku firmy wykorzystującej makiety w celach marketingowych.


Makieta architektoniczna

Makiety różnego typu wykorzystywane są do wielu celów. Makiety przemysłowe mogą prezentować skomplikowane procesy, w prosty i czytelny sposób umożliwiając kompleksowe zrozumienie zastosowanej technologii. Makiety architektoniczne pozwalają na szczegółowe przedstawienie budynków i budowli względem siebie, zagospodarowania terenu inwestycji oraz otaczających ulic i chodników. Z kolei makiety urbanistyczne obrazują głównie kompozycję brył w przestrzeni, a poprzez zastosowanie odpowiedniego oświetlenia efektownie je eksponują. Skala modelu, odzwierciedlenie detali i wysoki standard wykonania, to wszystko powoduje, że makiety osiedli, budynków, czy zakładów są bliskie rzeczywistości i w prosty sposób przemawiają do wyobraźni oglądających.

Najczęściej jednak makiety architektoniczne wykorzystywane są do prezentacji inwestycji w celach marketingowych. Każdy detal wykonany na makiecie powinien być efektowny i wykonany w pełnej kolorystyce oraz najwyższym standardzie. Makiety architektoniczne wykonane w profesjonalny sposób przez cały okres sprzedaży inwestycji są jej wizytówką. Makieta jest narzędziem, które wpływa na pierwsze wrażenie przyszłych klientów wobec inwestycji i samego inwestora. Powinna również kształtować pozytywną opinię, a co najważniejsze budować zaufanie.

Makiety mogą być stosowane, jako skuteczne narzędzie promocji i sprzedaży m.in. inwestycji na targach i konferencjach przez deweloperów, prezentowania swoim mieszkańcom planowanych przedsięwzięć przez urzędy miast lub instytucje publiczne. Z tego względu, że makiety przykuwają uwagę i zachęcają do bliższego przyjrzenia się oraz zapoznania z jej tematem bardzo często wpływają na podjęcie ostatecznej i pozytywnej decyzji przez potencjalnego klienta lub osobę zainteresowaną tematem. Jeśli są wykonane w wysokim standardzie dość szybko budują markę deweloperów i instytucji i zdecydowanie wzmacniają ich wizerunek.

Kolejny powód, aby zgłębić temat makiet, które jak się okazuje znajdują miejsce w codziennym życiu każdego człowieka, to ich użycie, jako swoistej mapy. Makiety mogą wskazywać nam drogę na lotniskach, w wielkich centrach handlowych i kongresowych oraz kierować do upragnionej atrakcji w parkach rozrywki. W dużych, wielopiętrowych budynkach takich, jak szpitale lub hotele, makiety mogą ułatwić dotarcie do wybranego miejsca i lokalizacji. Klientom będącym przed wyborem wymarzonego miejsca do zamieszkania makiety architektoniczne ułatwiają orientację w projektowanym osiedlu i otoczeniu inwestycji. W szczególności prezentują odległości między budynkami i ulicami, przedstawiają zagospodarowanie terenu, a na nim place zabaw, ulice, chodniki, ogrodzenia i inne elementy, które niejednokrotnie mają wpływ na wybór lokalu.

Przedstawione powody, aby bliżej przyjrzeć się tematowi makiet i modeli architektonicznych, to tylko niektóre z wybranych. Część z nich pełni funkcję informacyjną, promocyjną, a inne w rzetelny i jasny sposób pomagają zrozumieć mniej lub bardziej skomplikowane procesy. Niektóre makiety architektoniczne i techniczne mogą edukować, a pozostałe inspirować.


York Promotion- makiety architektoniczne

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza