środa, 18 listopada 2015

Realizacja budowy a potrzebne urządzenia

Realizacja budowy a potrzebne urządzenia


Autor: Wiktoria Woźniak


Realizacja inwestycji budowlanych wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego zdarzają się firmy, które próbują na różne sposoby je zminimalizować.


Oszczędzają na pracownikach, podwykonawcach, materiałach budowlanych czy specjalistycznym sprzęcie. A to błąd, bo niska jakość produktów i usług w przyszłości zemści się w postaci felernie wykonanego budynku i często pojawiających się usterek. Urządzeniami, na które trzeba zwrócić uwagę we wstępnych etapach realizacji prac budowlanych, są pompy do betonu, które zastąpiły długo niezastąpione taczki. Ich zadaniem jest dostarczanie i wylewanie betonu w sposób jak najbardziej dokładny, a przy tym szybko i bezpiecznie. Używają ich dziś zarówno wielkie firmy czy konsorcja budowlane, jak i niewielkie firemki. Bo kalkulacja jest niezwykle prosta — urządzenie wykona pracę dużo lepiej, szybciej i dokładniej niż człowiek i mniejsze jest ryzyko zepsucia powierzchni czy fundamentu. Pompy do betonu można kupić lub wypożyczyć, a wybór w tej branży jest naprawdę spory. Ale, jak to w różnych dziedzinach życia bywa, z jakością, a co za tym idzie — żywotnością, bywa różnie. Są urządzenia naprawdę wysokiej jakości, oparte na najnowocześniejszych technologiach i zachowujące wszystkie standardy bezpieczeństwa. Są też jednak i takie pompy do betonu, których producenci kuszą niską ceną, nie wspominając jednocześnie o tym, że pociąga ona za sobą dużo niższe parametry. A przy tym urządzenia dużo szybciej się wyeksploatują i zaczną wymagać naprawy. Dlatego też bez względu na to, czy pompę się kupuje, czy wypożycza, należy zainwestować w urządzenie dobrej jakości, znanej i renomowanej marki, najlepiej polecanej przez fachowców.

Rozważając wybór pompy do betonu, trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na jej parametry techniczne: jaką ma moc, jakie są jej możliwości udźwigowe, jak wysoki ma wysięgnik, jaka jest liczba obrotów we wnętrzu pompy. Trzeba też sprawdzić, jakie zastosowano zabezpieczenia, jak wygląda sterowanie pompą i czy nie będzie problemu z serwisem czy dokupieniem części zamiennych, gdy któryś z elementów pompy ulegnie awarii lub zniszczeniu. Warto też pamiętać, by dobrać możliwości maszyny do miejsca, w którym prowadzimy prace budowlane. Ogromne urządzenia nie sprawdzą się przy niewielkich inwestycjach, gdy na placu budowy nie ma za dużo miejsca. Natomiast zbyt małe pompy do betonu mogą nie dać rady przetransportować go na wysokość kilku pięter. Dlatego tak ważne jest dobieranie urządzenia pod konkretną inwestycję.


pompy do betonu

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz