środa, 18 listopada 2015

Deweloper frontem do klienta

Deweloper frontem do klienta


Autor: Robert Wąsik


Jakiś czas temu deweloperzy zauważyli, że osiedla z wewnętrznymi placami zabaw cieszą się sporą popularnością. Oczywiście rozwiązanie to nie jest wolne od wad, za to dało ważną nauczkę - rozrywka i rekreacja mogą być atutami. Teraz, zamiast placów zabaw, tworzy się coraz częściej miejsca dla dorosłych.


Rekreacja i rozrywka to pojęcia bardzo szerokie, ale w ostatnim czasie sprowadzające się praktycznie do dwóch szerokich pojęć: elektronicznych gadżetów i aktywności fizycznej. Jako że te pierwsze robią się nudne, tym razem kilka słów o tym, co wynika z drugiej możliwości. Otóż aktywność fizyczna, zwłaszcza w mieście, nie jest ani przyjemna, ani bezpieczna, ani zdrowa - każdy, kto uważa inaczej, niech spojrzy na biegaczy przy najbardziej ruchliwych arteriach komunikacyjnych. Zamknięte osiedla często są enklawami ciszy i spokoju, ale miejsca tam niewiele, więc aktywność fizyczna może być mocno ograniczona. Remedium na ten problem mogą być siłownie plenerowe.


Na razie jest to raczej nowinka i ciekawostka, bo sprzęt do ćwiczeń poza pomieszczeniami klasycznych siłowni budzi raczej zdziwienie, ale może to właśnie pieśń przyszłości? Poza alternatywnymi źródłami energii i atrakcyjnymi programami finansowania zakupu nieruchomości to właśnie siłowniami zewnętrznymi deweloperzy próbują do swoich propozycji przekonać potencjalnych klientów. Czy się udaje? Na razie niekoniecznie, a powód jest taki, że dotychczas często deweloperzy stawiali na tani, niezbyt trwały i nieszczególnie atrakcyjny dla ćwiczących sprzęt. Firm, które mogą stworzyć siłownię plenerową z prawdziwego zdarzenia jest na razie niewiele, ale jednak i takie są. Deweloper, któremu zależy na zadowoleniu klienta, musi o niego powalczyć, a to oznacza także poszukiwanie nowych, atrakcyjnych rozwiązań w najlepszym stylu.

Oczywiście każdy deweloper ma swoje ulubione sposoby działania na rzecz klientów, ale pamiętaj, że w praktyce biznesowej to potrzeba generuje podaż, a nigdy na odwrót. Jeśli więc częściej pytasz o siłownie zewnętrzne, deweloperzy zaczną rozumieć, że to potrzebny bajer.


siłownie zewnętrzne- sposób na klienta

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

1 komentarz:

  1. Osobiście mieszkam obecnie w wynajmowanym mieszkaniu w budynku gdzie posiadamy także siłownię. Rozglądam się za inwestycją deweloperską by zakupić własne m2. Zobaczymy co zaoferuje deweloper kraków swoją drogą ma spory rynek pod tym względem.

    OdpowiedzUsuń